м.Київ, вул.Заболотного, 150а
 
 
 
 
 
 
Понеділок-Субота: 09:00 - 22:00
м.Київ, вул.Заболотного, 150а
Понеделок-Субота: 09:00 - 22:00
МЕНЮ
 

Косіння футбольного поля

Косіння футбольного поля проводять досить часто - приблизно два-три рази в тиждень. Така періодичність обумовлена різними причинами, але розберемо все по порядку. Розпочнемо з того, що газон саме косять, а не стрижать, використовуючи для цього спеціальні газонокосарки. Регулярна косовиця футбольного поля запобігає появі захворювань і послабляє бур'яни. Сорти трав, що використовуються для спортивного газону, прийшли з пасовищ; втрата листя і довгих пагонів лише стимулює їх зростання, кущіння і розвиток кореневої системи. Під час косовиці зрізуються і стебла, на яких повинні з часом з'явитися квітки-колоски, тому рослини направляють усі ресурси на зростання, а не на запліднення. Завдяки таким особливостям трав, правильному догляду і косовиці спортивний газон стає сильним, густим і здоровим.

Коли і як правильно косити футбольне поле?

Все залежить від швидкості зростання спортивного газону, вибраної висоти зрізу і ряду інших чинників. Є загальні рекомендації: спортивний газон косять у міру зростання, варіюючи висоту покриву від погодних умов (при посусі допускається трохи вище), від одного до чотирьох раз на тиждень.

Коротко про те, чого робити не можна:

  • Допускати, щоб трава була вища 5,5-6 см (газон втратить естетичні якості);
  • Косити рідко і зрізувати багато (занадто травматично для рослин);
  • Косити занадто низько під час посухи (жовтизна кінчиків);
  • Косити перед заморозками і відразу ж після злив/поливу;
  • Залишати скошену траву на полі.

Максимальна висота трави на футбольному полі - 5 см, як і практично все в облаштуванні стадіону, регламентована фахівцями FIFA. На практиці у багатьох країнах підхід до косовиці спортивного газону відрізняється. Наприклад, британські гринкипери виробили свій метод, на 0.5 cм збільшуючи висоту покриву на штрафній смузі, де і розігруються найжорсткіші баталії. Косовиця футбольних полів в Україні зазвичай має на увазі висоту не більше 3,5 см, а на деяких стадіонах і до 2-х см Тоді м'яч краще рухається, спортивний газон стає пружним, а не м'яким, що знижує вірогідність судом під час гри у звиклих тренуватися на штучних майданчиках футболістів. Так що висота косовиці футбольного поля підбирається індивідуально в кожному випадку. А ось напрям завжди однаково і змінювати його не можна. Футбольне поле завжди косять по ширині, поперемінно направляючи технікові від одного краю до іншого, щоб прим'яти траву в різні боки. В результаті футбольне поле стає смугастим, а суддям легше орієнтуватися по ходу матчу.

Правильно і якісно покосити футбольне поле без застосування спеціальної техніки нереально. Наші фахівці використовують професійні газонокосарки для футбольних і гольф-полей, а також іншу спеціалізовану техніку для відходу за спортивними газонами. Співпрацюючи з компанією "Грассер" ви в максимально короткі терміни отримаєте якісний спортивний газон і професійний відхід за футбольними полями в Україні. Щоб дізнатися, скільки варто покосити футбольне поле, а також ціни на інші наші послуги, подзвоните нам або заповните форму зворотного зв'язку.