м.Київ, вул.Заболотного, 150а
 
 
 
 
 
 
Понеділок-Субота: 09:00 - 22:00
м.Київ, вул.Заболотного, 150а
Понеделок-Субота: 09:00 - 22:00
МЕНЮ
 

Захист газону від шкідників і бур'янів

Серед усіх завдань, які стоять перед нами, окремо згадаємо захист футбольного поля від шкідників, бур'янів і хвороб. Натуральний спортивний і будь-який інший газон - це справжня екосистема, яка вимагає правильного догляду і обслуговування. У програму відходу входять аерація, піскування, вертикуляция і обробка газону препаратами. Ці і інші заходи - найбільш ефективна профілактика усіх поразок газону. У багатьох випадках, як і з людьми або тваринами, хворобі і іншим проблемам частенько легше запобігти, ніж вилікувати. Розглянемо найбільш поширені з них.

Паразитичні хвороби газону

Під визначення "бур'яни" потрапляють усі рослини, посів яких не був запланований. Газон, ослаблений відсутністю хорошого живлення і дренажу, заселяють мохи, водорості, лишайники і гриби, але здоровий дерен цілком здатний самостійно витіснити паразитів зі своєї території.

Мох на спортивному газоні - це ознака поганого газообміну, недоліку поживних речовин і зайвої вологості грунту. Скарифікація і аерація позбавляють газон від моху. В деяких випадках доводиться використати хімічні методи, вводячи препарати на основі дихлофена, глифосата або зі змістом сульфату заліза. Перед посівом землю обов'язково обробляють гербіцидом, але також бур'яни не виносять регулярної косовиці і піскування.

Мікроскопічні водорості селяться на газоні майже з тих же причин: поганий дренаж, сильно ущільнений грунт, занадто низька косовиця і недолік поживних речовин. Профілактика: систематична аерація, внесення добрив, мульчування, облаштування дренажу. Лікування: обробка гербіцидом (дикофен).

 

Шкідники газону

Шкідниками газонних злакових трав вважаються комахи і їх личинки, черв'яки, птахи і кроти. Найбільш поширені комахи-шкідники газону :

  • хлібний кліщ;
  • мурашки;
  • личинки карамори (комарів-довгоножок, відомих в народі, як "малярійні комарі");
  • гусениці трав'яної совки;
  • личинки хрущів;
  • личинки шведської мухи;
  • личинки жука-щелкуна (дротяники).

Кращий захист натурального спортивного газону проведення профілактичних методів від комах і личинок - своєчасне вичісування повсті (скарифікація), підсівання, полив, внесення добрив, косовиця і прибирання скошеної трави з футбольного поля. Повністю позбавитися від них не вийде, але сильний здоровий дерен швидко відновлюється сам, так що збиток від комах - мінімальний.

Земляні черв'яки теж в деякій мірі вважаються шкідниками. З одного боку, вони корисні для грунту, сприяють аерації і покращують її поживні властивості. З іншою, черв'яки викидають на поверхню неохайні купки землі, із-за яких на газоні з'являються вм'ятини, гинуть вузьколистні трави, а замість них зростають бур'яни. Якщо футбольне поле відкритого типу, то скупчення земляних черв'яків можуть притягнути кротів. Маленькі сліпі хижаки усіюють газон своїми ходами і обривають кореневу систему трав. Вигнати черв'яків з газону і не допустити їх надмірної кількості можна за допомогою підкислення грунту, щорічного мульчування і введення добрив з сульфатом амонія. Земляні черв'яки не люблять пісок, тому топ-дресинг (піскування) газону футбольного поля дозволяє одночасно вирішити проблеми з бур'янами, збагатити грунт і вижити шкідників. Піщані легкі грунти, у свою чергу, притягають мурашок, але регулярний полив не дає їм шансу облаштувати підземну колонію.

Розрахунок вартості

Боротьба з хворобами газону

Найпоширеніші хвороби газону, їх причини і способи лікування в таблиці:

Хвороби газону

Фото

Причини і збудники

Профілактика і лікування

Антракноз

Гриби Colletotrichum,Kabatiella и Gloeosporium.

Джерело зараження: насіння і рослинні залишки. Причини зараження : недостача живильних елементів (фосфору), не­дотримання режиму поливу, занадто низьке скошування.

Профілактика: регулярне косіння і аерація, підживлення, вапнування грунту перед посівом, облаштування дренажу. Лікування фунгіцидами.

Бура плямистість (гельмінтоспоріоз)

Гриби Helminthosporium sati­vum Pammel. Джерело зараже­ния: рослинні залишки.

Джерело зараже­ния: рослинні залишки.

Ведьміні кільця (ведьміні круги)

Тип 1, тип 2, тип 3

Гриби Marasmius oreades etc. Джерело: трав'яна повсть та ін. залишки.

Провести аерацію в ураженій ділянці, підвищити рівень азоту.

Головня

Гриби Ustilaginales. Джерело: заражене насіння, трав'яна повсть. Також причиною може бути надмірний полив.

Джерело: заражене насіння, трав'яна повсть. Також причиною може бути надмірний полив.

Доллар спот

Гриби Sclerotinia homoeocarpa.  Причини: недостатній по­лив, нестача азоту і калію.

Профілактика: аерація, систематичний полив, піскування, введення збалансованих добрив. Лікування: видалення уражених ділянок, фунгіциди.

Червона нитевидність трав

Гриби Laetisaria fuciformis. Джерело зараження : повсть. При­чини: нерегулярне косіння, поганий газообмін в грунті, не­достаток калію, надлишок вологи.

Профілактика: регулярне вичісування, аера­ція, косіння на рекомендовану висоту, прави­льный підбір добрив, облаштування дрена­жа. Лікування : фунгіциди, поліпшення режиму по­лива, видалення уражених ділянок.

Мучниста роса

Гриб Erysiphales. Джерело: повсть. Причини: брак поживних речовин, часта зміна рівня вологості навколишнього середовища.

Профілактика: регулярне вичісування, введе­ние калійно-фосфорних добрив. Лікування: видалення ураженої трави, обробка фунгі­цидами.

Офиоболус

Гриб Ophiobolus. Вражає ов­сяницю різних видів. Причи­ни: неправильний підбір добрив, надлишок вапна в грунті, погана аерація. Хвороба рідкісна, але небезпечна.

Профілактика: збалансовані добрива, систематична аерація, контроль вмісту вапна. Лікування: знищити уражений дерен, обробити фунгіцидами.

Пельтігера

Лишайник Peltigera canina. При­чина: перезволоження і недо­статок аерації грунту.

Профілактика: облаштування дренажу, регуляр­на аерація. Лікування: механічне видалення лишайника і хімічна обробка.

Ржавчина листа (коричнева, чорна, жовта)

Гриб Sclemtinia homeocarpa. При­чини: недолік аерації, залишки трави після косіння.

Профілактика: систематична аерація, скари­фікація, ретельне прибирання скошеної тра­ви. Лікування: обробити фунгіцидом, удобрити і ретельно полити.

Рожева і Снігова пліснява

Гриб Monographella nivalis. При­чини: надлишок азоту, недоста­тня аерація.

Профілактика: не вводити добрива з високим вмістом азоту у кінці літа і на початку осені, не ходити по засніженому газону, регуляр­ная скарифікація і аерація дерну. Лікування: обробка фунгіцидом.

Коричневий клочок, Жовтий клочок

Гриби Rhizoctonia solani, Rhizo­ctonia cerealis. Причини: застій води, погана аерація, надлишок азоту, недолік мінерального добрива.

Профілактика і лікування: регулярна аерація, облаштування дренажу, дотримання режиму по­лива, збалансоване харчування

Фузаріоз

Гриби Fisarium culmorum, Fusa­rium poae. Причини: висока вологість, ущільнення грунту, не збалансовані добрива і полив.

Профілактика: регулярний догляд (вичісування, аера­ція) і полив, регулярне і сбалансоване підживлення. Лікування: видалення хворих рослин, обробка фунгіцидом.

Коренева гниль

Гриби Pythium ultimum, Pythi­um gramimcole.

Причини: різні, залежать від віку газону; часто виникає в якості вторинного захворювання. Поширюється інфікованими частинами рослин, які переносяться технікою, і гравцями.

Профілактика: полив вранці, регу­лярне вичісування, збалансоване підживлення. Лікування: фунгіциди.

 

Захист футбольного газону від бур'янів

Щоб газон витісняв бур'яни необхідно використати при посіві насіння трав з таким типом кущіння:

  • кореневищні (овсяниця червона, тонконіг звичайний, польовиця біла та ін.);
  • кореневищно-рихлокустові (мятлик польовий, овсяниця червона).

Міцна дернина, еластичність, висока швидкість відновлення, стійкість до частого скошування і різного роду механічним ушкодженням - далеко не увесь перелік достоїнств цих газонних трав. Регулярна косовиця, піскування і раціональне внесення добрив збільшують здатність газону до утворення суцільної дернини і витіснення бур'янів.

Отримати консультацію і замовити сезонну програму по догляду за футбольними полями в Україні завжди можна в компанії "Грассер". Ми пропонуємо лояльні ціни на професійний догляд за газонами, а також лікування дерну, обробку фунгіцидами і іншими препаратами, відповідальний підхід і максимально швидкий результат. Залишайте заявку або дзвоніть по телефонах, вказаних на сайті, наші фахівці порадять, як вилікувати газон і розроблять кращу програму по догляду за вашим футбольним полем.